Güncel Haberler

TEKNOFEST 2021’in son başvuru tarihi ileri bir tarihe alındı

TEKNOFEST 2021 Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

T3 Vakfının ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde gerçekleştirilen TEKNOFEST, hem Türkiye’de hem de Dünya’da ses getiren etkinlikler yapmaktadır. Bunun yanı sıra destek bursları, TEKNOFEST yarışmalarının düzenlendiği alanda stand açma imkanı, yarışmalar düzenleyerek öğrenci ve danışmanlara büyük hizmet vermektedir. TEKNOFEST 2021 hazırlıkları tüm hızıyla sürmektedir. Son olarak T3 Vakfı OSB Müdürlüklerine işleyişleri ve hedefleri hakkında bir brifing gerçekleştirdi.

2018’de etkinliklerin ilki gerçekleştirildi. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, etkinlikler, söyleşiler gibi birden fazla faaliyete ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca ülkemizde teknolojiye olan ilgi ve hevesi artırmak için faaliyetlerine devam etmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

İlk yılında 14 farklı kategoride gerçekleştirilen teknoloji yarışmalarına 4333 takım, 20 bin genç başvuru yapmıştır. İlk yıl için rakamların oldukça yüksek olması T3 Vakfı için doğru yolda olduğunun göstergesiydi. 2019 yılında 19 farklı kategoride teknoloji yarışması gerçekleştirdi. Yarışmalara 81 il ve 122 ülkeden 17.373 takım ve 50 bin yarışmacı başvurmuştur. TEKNOFEST, Gaziantep’in ev sahipliği yaptığı 2020 yılında 21 farklı kategoride teknoloji yarışmaları düzenledi. 81 il ve 84 ülkeden 20.197 takım, 100 bin genç başvuruda bulunmuştur. 2021 yılında katılımcı sayısı hedefi oldukça fazladır.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 21-26 Eylül 2021 tarihinde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecektir. Sonuç olarak TEKNOFEST yarışmalarının SON BAŞVURU TARİHİ 15 MART 2021 olarak güncellendi.

BAŞVURU

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Twitter hesabından duyurdu:

Selçuk BAYRAKTAR’ın açıklaması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu