Güncel Haberler

MEB Yerli Otomobili Hayata Geçirecek Teknik Elemanların Yetişeceği Okulu Seçti… TOGG

Evet Milli Eğitim Bakanlığından yerli otomobil için dev adım atıldı.

Yerli otomobili tanıtalı çok kısa zaman olmasına rağmen MEB Bursa Gemlik’te açılacak olan Fabrikada görev alacak teknik elemanların yetişeceği okulu seçti. Bu seçimle yerli arabamızın üretiminde ve sürecin devamında üzerine düşen görevlerden birini tamamladı. Şimdi sıra bu alana teknik konuların müfredatta güncellenmesi olmalı… Malum ilk defa ülkemiz araç üretecek. Yerli aracımız bizim aracımız TOGG…

Bu konuda MEB daha önce ASELSAN için bir adım atmıştı. Ankara’da ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini kurdu. Buraya başvuran ve kayıt imkanı yakalayan öğrencilerimiz Türkiye’de %1’lik bir dilimindeki öğrenciler. Bu bir başarının başlangıcı yorumunu yapabiliriz. ASELSAN ile Ankara’da açılan bu okul istihdam garantili olmasıyla umut vaat ediyor.

Sayın Bakan Selçuk: “İhtiyaç duyulacak teknik eleman yetiştirmek üzere ilk kez motorlu araçlar teknolojisi alanında elektrikli araçlar dalı açacağız. Bu amaçla Bursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini seçtik. Önümüzdeki eğitim öğretim yılı itibarıyla bu alana ilk öğrencilerimizi alacağız”

Sayın Bakanın yaptığı açıklamaya göre “Elektrikli araçlar dalı”, Türkiye’nin yerli otomobilinin üretileceği Bursa’da öğrencilerine eğitim veren Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde motorlu araçlar teknolojisi alanında bir dal olarak açılacağını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu