GenelGüncel Haberler

Huawei Yeni Asistanını Duyurdu!

Bilindiği üzere birçok akıllı telefon üreticileri ve yazılım şirketleri kendi yazılım asistanlarını piyasa sürmüştü. Birçoğumuz da bu asistanları hayatımızın bir çoğu yerinde kullanmaya başladık. Memnun veya değiliz onlar artık hayatlarımızın içinde…

Huawei, toplam 6 ülkede P40 amiral gemisi olan akıllı telefonundan başlayarak çok dilli ses asistanı Celia’yı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Peki hangi ülkeler bunlar… Celia, İngiltere, Fransa, İspanya, Şili, Meksika ve Kolombiya’da mevcut olacak ve üç dilde (İngilizce, Fransızca ve İspanyolca) konuşacak.

Google’ın hizmetlerini kullanamayan ve kendi sürümlerini oluşturmaya devam eden Huawei şirketi, Çin dışında kullanıma sunulacak yeni bir sesle etkinleştirilen sanal asistanı resmen açıkladı.

Peki CELIA Nasıl Çalışacak?

Kullanılan diğer piyasa sesli asistanlarda olduğu gibi onunda bir sesli uyandırma ikazı bulunmaktadır. “Hey Celia” diye seslenmeniz yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra güç düğmesine bir saniye basılı tutmanız da yine Celia asistanınızı aktif edebilecektir.

Aktif hala gelen Celia’dan kullanıcılar bir telefon görüşmesi yapmasını, bir metin göndermesini, bir alarm ayarlamasını, Bluetooth’u kapatmasını, bir takvim randevusu ayarlamasını ve daha fazlasını isteyebilirler.

Buradan da anlaşılacağı üzere COVID-19 yani nam-ı değer korona virüsü Çinli firmaları durdurmaya yetmiyor. Corona virüsüne rağmen üretmeye devam diyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu