Güncel Haberler

eBay’in CEO’su İstifa Etti

eBay, bu sabah yaptığı açıklama ile Devin Wenig’in CEO’luk görevinden istifa ettiğini açıkladı. Devin Wenig’in boşalttığı CEO’luk görevine vekaleten şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü Scott Schenkel atandı.

Ebay, bu sabah yaptığı açıklama ile Devin Wenig’in CEO’luk görevinden çekildiğini açıkladı. Devin Wenig, 8 sene evvelce eBay’in pazarlama seksiyon başkanı olarak şirkete katılmıştı. Wenig, PayPal’in şirket içersinde payının artmasının sonrasında şirketin CEO’luk görevine getirilmişti.

Devin Wenig’in CEO görevinden istifa etmesi ile alakalı olarak şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Thomas Tierney, “Devin, PayPal’ın sonrasında iş aleminde ilerlemenin devalılığını savunuyor. Gerçekten de eBay bugün dört sene evvelceki halinden çok daha güçlü. Bu ilerlemeden bağımsız olarak, birkaç mühim konu göz önüne alındığında, hem Devin hem de idare kurulu yeni bir CEO’nun şirket amacıyla en iyisi olduğuna inanıyor” dedi.
İstifa eden Devin Wenig’in yerine şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü Scott Schenkel idare kurulu doğrulusunda CEO’luk görevine vekalet etmesi amacıyla atandı. eBay, CEO pozisyonu amacıyla “iç ve dış adayları göz önünde bulunduracağını” açıkladı.

Devin Wenig’in istifası, şirketin yaşadığı kargaşadan kaynaklanıyor. Yatırımcılar, bu senenin başında bir mektup kaleme alarak, eBay’in yetersiz organizasyon yapısından, boşa harcamalardan ve kaynakların hatalı tahsis edilmesinden muzdarip olduklarını yazdılar. Mektubun yayınlanmasının sonrasında eBay, birtakım işten çıkarmalarla birlikte yeni bir yapılanmaya gitti.
eBay’in CEO’sunun istifa etmesinin sonrasında şirketteki kargaşa dinecek gibi görünmüyor. Şirketin var olan bu durumdan nasıl çıkacağı ise merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu