Elektrik Elektronik

EASYEDA Kısayol Tuşları

Elektronik devre dizaynı veya PCB tasarımı dendiğinde bir çoğumuzun ilk aklına gelen yazılım Proteus programıdır. Uzun yıllardır bu süreçlerin içerisinde profesyonelce çalışma imkanı sunan bu yazılıma, güçlü bir rakip olarak EASYEDA ortaya çıkmıştır.

Herhangi bir yazılım veya ekstra donanıma gerek kalmaksızın direkt web tarayıcı üzerinden kullanıma imkan tanınıyor. Bu durum son kullanıcıyı elektronik devre dizaynı ve PCB tasarımı için elini oldukça rahatlatmıştır. Bu tasarım programı için geniş çaplı bir yazı dizisi hazırlamayı planlamaktayım. Şimdi kullanabileceğimiz Easyeda kısayol tuşları sizlere aktarmak istiyorum.

3 farklı koldaki şirketi tek bir çatı altında toplamışlar. Elektronik devre dizaynı, PCB tasarımı, PCB üretimi, Elektronik devre elemanlarını satın alma işlemlerini yapabiliyoruz. Aslında bu durum bile tek başına rakipleri ile yarışta şirketi öne geçirmede bir etken olabilir. Şirketlerin isimleri;

PCB tasarımlarınızı hayata geçirmek için alternatif bir baskı ve dizgi şirketi. Aslında EASYEDA ile tasarımlarınızda kompanentleri de LSCS şirketinden seçtiğinizde size sorunsuz dizgi hizmeti vermektedir.

Ücretlendirme

  • 1-2 Katmanlı, 100×100mm PCB’ler için 5 Adet => 2$
  • 4-6 Katmanlı, 50×50mm PCB’ler için 5 Adet => 5$
  • STENCIL şablonu istenirse, 7$‘dan başlamaktadır.

Elektronik kompanentleri bünyesinde bulunduran şirket, 100.000’den fazla farklı eleman satışı ile ihtiyacınız olan bir çok ürünü kullanıcılara sunmaktadır. Easyeda ile beraber kullanıcının işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Easyeda’da dizayn ettiğiniz devrede seçilen ürünün size direkt sipariş numarası ve fiyatlandırmasını yapabilmektedir. Bu oldukça önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Easyeda Kısayol Tuşları

Yukarıda da bahsettiğim gibi Easyeda ile ilgili yazı ve video dizisi hazırlığı içerisindeyim. Bu alanda çalışan veya hobi amaçlı bunu gerçekleştirenlere oldukça faydalı olacağını düşünüyorum. Bu gibi yazıların devamlılığı için desteklerinizi bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu