Genel

CIROS|Lisans Yükleme

Festo Didactic tarafından öğrencilerimize 3 ay süreli CIROS Education ve CIROS Studio lisans yazılımı hediye edilmişti. Öğrencilerimin lisans tanıtımlarını uygularlarken yaşandıkları sıkıntıları gidermek için ortak bir metin hazırlamaya ihtiyaç duydum ve bu yazıyı hazırladım.

Öncelikle program kurulması ve devamında nasıl lisansların aktif edildiğini bir video ile anlatmaya çalıştım.

Videoda eksik kalanlar veya farklı sıkıntılar yaşayanlar için yukarıdaki kurulum örneğine ek olarak size görseller ile ekstra neler yapmanız gerektiği ile alakalı adımlara yer verdim.

Adım 1:

Öncelikle “İnternet Seçenekleri“ne girmeniz gerekecek ve “Özel Düzey” seçeneğini tıklamalısınız. Ardından “Sıfırla” ikonuna tıklayıp daha önceki ayarlarının tamamını default düzeye çekeceğiz yani sıfırlayacağız.

Adım 2:

Activex hatasını ortadan kaldırmamız gerekecek.

Alınan hata metni: AvtiveX is not enabled. Please enable ActiveX or use Offline license transfer.

Bu hatayı ortadan kaldırmak için ise alttaki görselleri adım adım uygulamanız, sizin internet seçenekleri ayarları ile de mukayese etmeniz gerekecek!!!

Adım 3:

Tüm bunları ayarladıktan sonra “Tamam” seçeneğini ardından “Uygula” seçeneğini tıklayarak kapatınız. Eğer “İnternet Explorer” açık ise kapatınız.

Şimdi “İnternet Explorer” uygulamasını tekrar açın ve
https://cm.festo-didactic.com/FestoStudent/index.php linkine tıklayınız.

Video izledikten sonra lisansları aktif ettiğinizi düşünürsek kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra lisanslarınız görünecektir.Herhangi birine tıklayın ve lisansı aktif etmeye çalışın tekrar hata alacaksınız. Altta çıkan bir uyarı göreceksiniz.

Bu “İzin Ver” ikonuna tıkladıktan hemen sonra “Active License ikonuna tıkladığınızda lisans işleminiz bitmiş olacaktır.

NOT: Bu adımı diğer lisans içinde uygulamanız gerekecektir.

ÖNEMLİ NOT: Eğer “İzin Ver” ikonunu göremiyorsanız üzerinde farklı bir uyarı bulunuyor demektir. O uyarıyı hemen yanındaki küçük “x” ile kapatın. “İzin ver” ikonunu görüyor olacaksın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu